LED spuldzes halogēno vietā?

Vācijā, automašīnu saraksts, kam pēc pārdošanas LED spuldzes homoloģētas, nemitīgi tiek paplašināts, taču Latvijā LED spuldzes līdz šim netika atļauts izmantot uzstādīšanai halogēna H7 standarta spuldžu vietā.

Šobrīd CSDD ir iespēja spuldzes sertificēt konkrētai automašīnai un visu procesu, sākot ar spuldzes nomaiņu un sertificēšanu CSDD izgājām paši. Uzzināt, kas jāņem vērā, ja vēlaties savai automašīnai ielikt LED spuldzes un pārvietoties “legāli, varat noskatoties AUTOZIŅU sižetā.

Mēs iesakām vispirms noskaidrot pie ražotāja, vai OSRAM ir paredzējis LED spuldžu uzstādīšanu jūsu automašīnas modelim. To var ērti izdarīt OSRAM mājas lapā, kur atradīsiet tos automašīnu modeļus, kam drīkst veikt spuldžu nomaiņu uz LED spuldzēm, kā arī – sazinoties ar Autoeksperts servisu zvanot pa tālruņiem +371 29450207, +371 26372255, +371 22444295 vai ierodoties personīgi Gunāra Astras ielā 3, Rīgā.

Labās ziņas, ka automašīnu modeļu saraksts tiek pastāvīgi papildināts ar jauniem, tai skaitā –  vecāka izlaiduma gada automašīnu modeļiem.

Spuldžu maiņu iesakām uzticēt speciālistiem, jo noteiktiem automašīnu modeļiem būs nepieciešams papildaprīkojums – pārejas, speciāli vāciņi vai CAN bloki, kas neļaus uzrādīt kļūdu. To arī iespējams veikt pie mums Autoeksperts servisā.

Kad spuldzes ir uzstādītas, iesakām vēlreiz noregulēt starmešus un tad jau laiks doties uz CSDD sertifikāciju.

Informāciju par sertifikāciju atradīsiet CSDD mājaslapas sadaļā – Transportlīdzekļu sertifikācija. Sertifikācija ir maksas pakalpojums, to veic pēc iepriekšēja pieraksta un pagaidām tikai Rīgā.

CSDD pakalpojuma cena ir 46 eiro vieglajai automašīnai un 77 eiro komerctransportam. Saņemto sertifikācijas izdruku nav jāpārvadā līdzi, jo visi dati tiks saglabāti CSDD sistēmā.