“Hero Camper” kemperi maina priekšstatu par ceļošanu

Ik gadu uz Latvijas ceļiem parādās aizvien vairāk automašīnas, kam piekabes vietā ir pārvietojama māja jeb kempers. Ražotāji tās padara aizvien pievilcīgākas – tehniski aprīkotākas, kompaktākas, kas ceļotājam nozīmē pilnīgu neatkarību un ērtu nakšņošanu pat meža vidū. Turklāt nekādu lielu rūpju par uzturēšanu – kemperiem salīdzinājumā ar automašīnām nav nepieciešams veikt dārgas ikgadējās apkopes. Ceļojuma laikā tas nodrošina mobilitāti, jo, piemēram, kemperi var atstāt nakšņošanas vietā un doties ar automašīnu aplūkot apkārtni. 

“KG Knutsson” šobrīd Baltijas valstu tirgū pārstāv Dāņu ražotāja “Kronings” kemperus “Hero Camper”. “Pirms nolēmām kļūt par “Hero Camper” pārstāvjiem, zinājām, ka vietējais tirgus vēl nav gatavs šādam produktam. “Kempingošanas” kultūra un infrastruktūra mums ir tikai attīstības stadijā. Lielākajai daļai kemperi asociējas ar lielām, smagnējām dzīvojamām piekabēm vai mašīnām, kas kavē satiksmi. Jaunās paaudzes kemperi ir ne vien ātri un dinamiski, bet arī pievilcīgi, ekonomiski un dažās minūtēs gatavi nakšņošanai,” stāsta “KG Knutsson” vadītājs Latvijā Normunds Prunte.  

Nakšņo jebkur

Kempers ir lieliska alternatīva viesnīcām un viesu mājām. Nav piesaistes nakšņošanas vietai – kur vēlies, tur nakšņo. Kemperu iespējams noņemt no āķa un atstāt nakšņošanas vietā, turpināt braucienu ar auto un pēc tam atgriezties. Turklāt pandēmijas laiks daudziem ļāva novērtēt iespēju nakšņot droši, savu ceļabiedru kompānijā, nevis uzturoties slēgtā telpā ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpēc jaunās paaudzes kemperiem ir daudz praktisku priekšrocību.

“Hero Camper” kempers ir paredzēts lietošanai visu gadu. Tā konstrucija ir no siltināta kompozītmateriāla, līdz ar to nakšņošana ir ērta pat tad, ja ārā ir -21 grāds. Nepieciešamības gadījumā kermperu var aprīkot ar apkuri un saules paneļiem. Ja kempers ir aprīkots ar saules paneļiem, tas kļūst pilnībā autonoms. Tas nozīmē – ja kermperā ir uzstādīta apkures krāsns (dīzeļdegvielas vai gāzes), tad nav nepieciešams elektrības pieslēgums, lai to iedarbinātu. “Hero Camper” kemperiem visa nepieciešamā elektroenerģija tiek uzkrāta akumulatorā. Līdz ar to – ja nav pieslēguma elektrībai, akumulators nodrošina iespēju uzlādēt datoru, tālruni, lietot gaismu un citas ierīces, kam nepieciešama strāva. Ja saules paneļu nav, tad akumulatora uzlāde ir iespējama vien, velkot piekabi vai pieslēdzot kemperu pie strāvas. 

Kas attiecas uz ceļošanu gada karstākajā laikā, dzesēšana nav nepieciešama. Mūsu klimatiskajos apstākļos gaisa temperatūra tomēr nesakarst tik ļoti, lai kempera iekštelpas būtu nepieciešams atvēsināt. Kempera ražošanā ir izmantots pasīvās mājas princips – tā neizlaiž siltumu, neielaiž vēsumu un otrādi. Dodoties uz karstākām zemēm, kemperi iespējams aprīkot ar gaisa kondicionieri. 

Ne vien dzīvošanai, bet arī biznesam

Kempers ir gan piemērots nakšņošanai, gan aprīkots ar virtuvi. Skandināvu pieredze rāda, ka līdz ar to “Hero Camper” ir ērts gan ceļošanai un dzīvošanai, gan dalībai pasākumos. Piemēram,  pasākumos to var izmantot kā reklāmas stendu, tirdzniecības vietu, naktsmītni darbiniekam, mantu glabātuvi u.tml. Tas ir īpaši ērti, ja pasākums notiek vairākas dienas. Kempera virtuvi var izmantot arī āra kafejnīcas ierīkošanai. Ja nepieciešama nakšņošana vairāk cilvēkiem, uz jumta ir iespējams novietot telti. Tādējādi kemperā var nakšņot divi pieaugušie un bērns, uz jumta vēl divi vai četri pieaugušie atkarībā no telts lieluma. 

Autovadītājam, kurš pārvadā kemperu, ir nepieciešama vien B kategorijas autovadītāja apliecība un automašīna ar piekabes āķi. Kemperam ir iebūvētas bremzes – tas bremzē, ja bremzē automašīna. Tam ir arī paaugstināts klīrenss, kas nozīmē, ka iespējams iebraukt gandrīz jebkur, arī tad, ja nav ceļa.

“Hero Camper” kemperu cenas ir robežās no 15 500 līdz 20 000 eiro atkarībā no komplektācijas (cenā nav iekļauts PVN). Finansējumu privātpersonām nodrošina SEB banka (pirmā iemaksa 20 – 30%), juridiskām personām – uzņēmums “SME Finance” (bez pirmās iemaksas). Servisu nodrošina “KG Knutsson”.

Kā izvēlēties sev piemērotāko kemperi? “Mans ieteikums – konsultēties. Un ja nav bijusi ceļošanas pieredze –  izvēlēties vienkāršāko komplektāciju un paceļot. Tikai tā ir iespējams saprast savas vajadzības. Var izrādīties, ka dažas lietas, kuras sākumā vēlējāties uzstādīt, nemaz nav vajadzīgas. Savukārt citas – nepieciešamas. Vienkāršākā komplektācija ir prātīgs sākums, jo kemperu var aprīkot ar visu nepieciešamo arī pēc tā iegādes. Kemperam iespējams uzstādīt plašu klāstu preču, kas ir “KG Knutsson” sortimentā,” iesaka N. Prunte.