Iestājoties vēsākam laikam, kas būtu jāzin par kvēlsvecēm un to darbību.

Kvēlsveces ir nepieciešamas tikai un vienīgi automobiļiem ar dīzeļdzinēju. Kā jau iespējams noprast pēc to nosaukuma, tās veicina degvielas aizdedzināšanu.

KĀDU UZDEVUMU PILDA KVĒLSVECES?

Lai aizdedzinātu gaisa un degvielas maisījumu, jūsu dzinēja sadegšanas kamerai ir jāsasniedz minimālā temperatūra. Tieši kvēlsveces ļauj sasniegt šo temperatūru, sildot gaisu cilindrā. Tāpēc kvēlsvecēm ir svarīga loma automašīnas iedarbināšanā.

Darbības laikā kvēlsvece sastāv no sildīšanas kvēldiega, kas spīd, kad caur to iet elektriskā strāva. Šis radītais siltums uzsildīs saspiesto gaisu sadegšanas kamerā un tādējādi aizdedzinās degvielu.

Tāpēc, ja rodas problēmas ar iedarbināšanu, apsveriet iespēju pārbaudīt kvēlsveces (kā arī akumulatoru un starteri).

Optimāla kvēlsveču darbība ir īpaši svarīga brīžos, kad temperatūra aiz loga ir nokritusies, proti, ziemas mēnešos un reizēm – arī agros pavasara un rudens rītos.

KAD JĀMAINA KVĒLSVECES?

Kvēlsveču darbības ilgums ir visai liels – ap 120 tūkstošiem kilometru, tomēr tās, protams, var nolietoties arī krietni ātrāk vai, gluži otrādi, kalpot ilgāt. Par to, ka kvēlsveces savu laiku varētu būt nokalpojušas, parasti liecina:

● grūtības iedarbināt automašīnu aukstā laikā – ja ar akumulatoru, starteri un degvielas sistēmu viss kārtībā, bet automobilis, temperatūrai nokrītot līdz mīnus grādiem, ir grūti iedarbināms, pastāv visai liela varbūtība, ka kvēlsvecēm ir kāds bojājums;
● nevienmērīga dzinēja darbība uzreiz pēc automašīnas iedarbināšanas – parasti tas izpaužas vienam vai vairākiem dzinēja cilindriem;
● palielināts degvielas patēriņš;
● degoša kvēlsveces lampiņa priekšējā panelī.

Veicot kvēlsveču maiņu, ieteicams nomainīt tās visas uzreiz. Nomainot tikai bojātās kvēlsveces, dzinēju joprojām var būt sarežģīti iedarbināt, jo atšķirsies jauno un lietotu kvēlsveču pretestība. Turklāt tādējādi ilgtermiņā būsi tikai zaudējis laiku un līdzekļus, jo vecās kvēlsveces tāpat ar laiku izdegs, un atkal vajadzēs doties uz autoservisu.

KĀ PĀRBAUDĪT KVĒLSVECES?

Šo uzdevumu noteikti uztici speciālistiem autoservisā, kurā, ja nepieciešams, varēs veikt arī kvēlsveču nomaiņu. Ne katrs auto īpašnieks zina, kur attiecīgās komponentes atrodas, turklāt kvēlsveces dīzelim jāmaina, ievērojot vairākus būtiskus nosacījumus.

KĀ ZINĀT, KURAS NO VISĀM KVĒLSVECĒM DER MANAM AUTO?

Ļoti svarīga ir ne tikai kvēlsveču pareiza nomaiņa, bet arī atbilstošu modeļu piemeklēšana. Ja vien pats nevēlies manuāli atlasīt savam auto piemērotākās kvēlsveces, ņemot vērā to izmērus, spriegumu, strāvas stiprumu un virkni citu parametru, izmanto speciālistu palīdzību. Mūsu noliktavā pieejams plašs BOSCH kvēlsveču piedāvājums. Autoeksperts servisa meistari piemeklēs Jūsu auto atbilstošākās.

Piesaki savu auto AUTOEKSPERTS servisā un mūsu meistari parūpēsies, lai Jūs ceļā justos droši!