Ir pienācis laiks nomainīt automašīnas logu slotiņas.

Siltā un saulainā vasara pamazām sāk atkāpties, un rudens nepielūdzami vairāk parāda savu raksturu un straujo tuvošanos. Ātrāk kļūst tumšs, lietus, dubļi nenoliedzami rada papildus apgrūtinājumu katram autovadītājam uz ceļa. Tīrs un labi caurredzams automašīnas vējstikls ir viens no veidiem, kā parūpēties par drošību uz ceļa un to nodrošina automašīnas logu slotiņas.

Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks mainīt logu slotiņas?

Neatkarīgi no tā, cik bieži tiek lietotas logu slotiņas, nevar noliegt to nozīmi. To uzdevums ir ne tikai notīrīt lietu, netīrumus un sniegu, bet arī palīdzēt uzlabot redzamību braukšanā nelabvēlīgos apstākļos. Vējstikla tīrītāju gumijas nolietojas to berzes dēļ, kas rodas, noslaukot tās pret vējstiklu, un to pastiprina jebkādi netīrumi un putekļi, kas uzkrājas uz automašīnas stikla.

Svītras un nenotīrītas vietas uz automašīnas priekšējā vējstikla var liecināt, ka automašīnas logu slotiņas vairs nepilda savu funkciju pareizi. Protams, svītras uz stikla var radīt pieķērušās netīrumu daļiņas, tāpēc vispirms ir vērts mēģināt notīrīt logu slotiņu gumiju. Ja tas neuzlabo rezultātu, ir skaidrs, ka pienācis laiks logu slotiņu maiņai.

Arī uz stikla paliekoši lielāki traipi un nenotīrītas vietas, ir droša pazīme, ka logu tīrītāju gumija ir nokalpojusi un laiks iegādāties jaunas.

Nereti, noslaukot stiklu, logu slotiņas mēdz izdvest čīkstošu skaņu, tas arī var būt saistīts ar nolietotiem vējstikla tīrītājiem vai vējstikla mazgāšanas šķidrumu. Tāpēc, pirms jaunu logu slotiņu iegādes, būtu prātīgi nomainīt vējstikla mazgāšanas šķidrumu. Un atkal, ja pēc šķidruma maiņas čīkstēšana ir saglabājusies, nozīmē, ka pienācis laiks nomainīt logu slotiņas uz jaunām.

Nakts salnas un braukšana nelabvēlīgos laika apstākļos arī negatīvi ietekmē logu slotiņu kvalitāti un efektivitāti.

Šodien tirgū pieejami dažādu ražotāju un  veidu logu slotiņu. AUTOEKSPERTS servisā un veikalā, Gunāra Astras ielā 3, Rīgā, iespējams iegādāties BOSCH un VALEO logu tīrītājus. Servisa meistari piedāvās to nomaiņu un, ja nepieciešams arī slotiņu mehānismu remontu.

Vairums logu slotiņu ražotāju rekomendē slotiņas mainīt 2 reizes gadā, tas ļaus izvairīties no situācijām, kad logu slotiņu efektivitāte jau ir samazinājusies. AUTOEKSPERTS servisa meistari iesaka to apvienot, piemēram, ar rudens un pavasara riepu maiņu.

BOSCH produkti:

VALEO produkti: