VIDEO: eksperiments ar ugunsgrēka likvidēšanu elektrības sadales kārbā

Ugunsgrēks elektrības sadales kārbā ir nopietna ugunsnelaime ar grūti paredzamām sekām, tāpēc ko tādu nevēlas piedzīvot neviens. Tāpēc, kopā ar KG Knutsson SIA, auto servisu AUTOEKSPERTS un zinātniski tehnisko firmu LĀSMA mēs tīšām aizdedzināsim drošinātāju kasti.

Kopā, drošos apstākļos, veicām eksperimentu, speciāli pārslogojot drošinātāju bloku, pirms tam to aprīkojot ar Blaze Cut automātisko ugunsdzēšanas sistēmu. Tādas situācijas gadās ražotnēs un dzīvojamās mājās. Otrs biežākais iemesls ugunsnelaimei sadales kārbā ir putekļi.

Tika veikts eksperiments, speciāli pārslogojot drošinātāju bloku.

Blaze Cut ir automātiskā ugunsdzēsības sistēma, kas sastāv no caurules tipa kapsulas. Liesmu izcelšanās gadījumā tā pārsprāgst, un inerto gāzu pildījums noslāpē uguni. Caurules tipa konstrukcija ļauj izvietot iekārtu visā sadales kārbas platībā nevis tikai vienā stūrī. Blaze Cut darbībai nav nepieciešama baterija vai enerģijas avots. To var uzstādīt arī nelabvēlīgā vidē – karstumā vai aukstumā, jo sistēma nostrādā pie vismaz 102 grādu temperatūras.

Dzinēju nodalījumi, serveru telpas, elektrības skapji, strāvas ģeneratori – tie ir tikai daži piemēri, kur var rasties šādi ugunsgrēki.

Pneimatiskā sistēma darbojas automātiski un neatkarīgi no barošanas avota, kas ir galvenā priekšrocība, jo sistēma spēj automātiski darboties un apslāpēt ugunsgrēku pat tad, ja klāt nav cilvēku. Sistēmas darbības pamatā ir pneimatisko detektoru cauruļu tehnoloģija, kas ir jutīga pret augstām temperatūrām, ļaujot sistēmai uzreiz izlādēties, atklājot ugunsgrēku.

Vēl viens Blaze Cut risinājums lauksaimniecības un mežizstrādes tehnikai. Par šo risinājumu vairāk uzzināsies rakstā CLAAS kombaini aprīkoti ar Blaze Cut automātiskās ugunsdzēšanas sistēmām.

Vairāk par iekārtu iespējams uzzināt sazinoties ar mūsu Pārdošana un servisa inženieri Uldi Bindri pa tālruni +371 28680936 vai sūtot e-pastu uz uldis.bindris@kgk.lv